Novinky z projektu | Slovo architekta k III. etapě

16.05.2018

V rámci projektu Villas Dolní Břežany zaujímá III. etapa svým umístěním jedinečnou příležitost pro soukromí budoucích obyvatel rodinných domů. Je to způsobeno především tím, že východní hranice III. etapy je zároveň podle územního plánu hranicí zastavěného území obce a v tomto směru se již nepočítá s další expanzí sídla. V uliční části pak domy nabízejí výhled do přilehlých parkových ploch, jejichž hlavní část je situována právě do východní části projektu.
Samotné domy jsou pak navrženy s maximálním důrazem na uživatelský komfort, který je právě u těchto objektů nejvyšší z celé plánované výstavby. Toho je dosaženo především rozdělením domu do tří samostatných zón. Parkování pro dva osobní automobily a technické zázemí domu je situováno v podzemním podlaží. V přízemí je pak umístěna denní zóna s velkoryse řešeným obývacím pokojem se zvýšeným stropem a samostatně situovanou kuchyní s jídelnou, která má přímou návaznost na zahradní terasu nabízející maximální propojení interiéru s exteriérem. Po centrálně umístěném dvouramenném schodišti, které páteřně propojuje celý dům, se vchází do patra, které je navrženo jako noční zóna s příslušným počtem ložnic a koupelen. Veškeré místnosti jsou navrženy takovým způsobem, aby bylo možno efektivně umístit jak standardní solitérní, tak i případný vestavný nábytek.
Materiálově objekty třetí etapy přirozeně navazují na předešlé fáze projektu střídáním hladkých bílých fasád v kombinaci s organickým keramickým obkladem. Tímto je zaručen ucelený urbanisticko-architektonický ráz celé lokality.

Ing. arch. Stanislav Plachý